Les je lékárna

Stromy nás oslovují, dojímají a léčí. Koloběh energie mezi kořeny, listy, květy a plody představuje život. Stejně i v nás takto cirkuluje životní síla. Téměř každý strom a keř má v lidovém léčitelství nějaký význam.

Projekt Les je lékárna představuje les z tohoto nevšedního pohledu. Účastníci se dozví nejenom o účincích přírodních léčiv, ale některé z nich mohou na místě i ochutnat. Ať už ve formě čaje, marmelády nebo sirupu. Program je doplněn výkladem lektorů – lesníků, kteří jsou pro přírodní léčbu „zapálení“ a rádi účastníkům poradí, jaké byliny či plody mají používat pro své zdraví.

Novinky k projektu Les je lékárna

Voda, les i lékárna v Mondi Štětí

04. červen 2019

Ve dnech 22.–23. května se v Mondi Štětí a.s. konala akce nazvaná „Den změny“, která byla určena zaměstnancům papírny a lidem z okolí. Vše se týkalo témat kolem udržitelného rozvoje. Nadace dřevo pro život připravila dva stánky. U prvního návštěvníci poznávali les jako lékárnu, u druhého se dozvídali zajímavosti o lese a vodě.

Den věnovaný přírodě v Mondi Štětí

19. prosinec 2017

Zaměstnanci Mondi Štětí a.s. si ve středu 29. 11. 2017 užili environmentální den. Nadace dřevo pro život si pro ně přichystala dva stánky spojené s lesem a dřevem přímo ve vstupní hale podniku. 

Les jako lékárna v Mondi Štětí

26. červen 2017

Les jako lékárna v Mondi Štětí   Středa 14. června 2017 byla pro zaměstnance společnosti Mondi Štětí a.s. velmi speciální. Vedení společnosti...

Zaměstnanci papírny Mondi Štětí poznali les jako lékárnu

16. červen 2016

Středa 15. června 2016 byla pro zaměstnance papírny Mondi Štětí a.s. speciální. Vedení společnosti pro ně připravilo tradiční celodenní program nazvaný „MAKING A DIFFERENCE DAY 2016“. 

Více novinek tohoto projektu

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací