Do lesa s lesníkem

Projekt seznamuje děti i učitele základních škol s trvale udržitelným hospodařením lesníků  v českých lesích. Interaktivní program je navržen tak, aby děti pochopily a samy si vyzkoušely, že les vyžaduje odbornou celoroční péči, kterou zajišťují odborníci – lesníci. Díky tomuto poznání a osobnímu prožitku získávají děti hlubší vztah a respekt nejen k lesu samotnému, ale i k práci lidí, kteří se o něj starají.

Žáci se během dopoledne v lese seznámí s vývojem lesa od semínka až po dospělý strom a zároveň poznají dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití. Aktivně se zapojí do sázení nového lesa, předvedou si, jak se les vychovává, měří lesnickými přístroji a poté i vypočítají objem vytěženého stromu. Jak to na akci vypadá, můžete zjistit zde.

 

Kontakty

Ing.. Tereza Zelenková

Tomáš Marunič, DiS.

Novinky k projektu Do lesa s lesníkem

Na Blatně se děti proměnily v lesníky

30. červen 2022

Ve čtvrtek dne 23. 6. 2022 si do obecních lesů Blatno přijelo vyzkoušet 80 dětí z 12. ZŠ Chomutov, jaké to je být lesníkem.

V Českých Libchavách se děti seznámily s prací lesníků

28. červen 2022

Necelá devadesátka žáků a jejich učitelé měli možnost poznat práci lesníka a dřevo jako obnovitelnou surovinu na akci Do lesa s lesníkem v Českých Libchavách, která se konala 22. 6. 2022. Na šesti stanovištích se děti seznámily s životem stromu od semínka až po dřevěných výrobek a zaujalo je, jak les vypadá očima lesníka.

První letní den strávily děti na akci Do lesa s lesníkem

27. červen 2022

Na akci Do lesa s lesníkem, která se konala dne 21. 6. 2022, poznávaly děti ze základních škol ZŠ Litomyšl (Zámecká), ZŠ Sloupnice a ZŠ Všeználek Němčice, jak je práce lesníků náročná, odborná a odpovědná.

Obora v Kněžičkách přivítala děti na akci s lesníky

23. červen 2022

Slavnostní troubení na lesní roh přivítalo dne 16. 6. 2022 na 100 žáků ze Základní školy Chlumec nad Cidlinou v oboře pana Kinského Dal Borgo v Kněžičkách.

Lesy v Abertamech v náruči dětí

13. červen 2022

V lesích města Abertamy se dne 9. 6. 2022 konala akce „Do lesa s lesníkem” , na níž si děti během dopoledne vyzkoušely sázení stromů, dozvěděly se vše o práci s motorovou pilou a proč se v lese kácí stromy.

Do lesa s lesníkem s návštěvou společnosti Kronospan

13. červen 2022

Do lesa se dne 8. 6. 2022 podívaly děti ze ZŠ T. G. Masaryka Jihlava a ZŠ Seifertova Jihlava. Celkem 80 dětí poznalo práci lesníka a dozvědělo se o možnostech zpracování dřeva.

Do lesa s lesníkem ve Václavovicích

10. červen 2022

Na děti ze ZŠ Paskov a ZŠ Kosmonautů 15, Ostrava čekalo v lese u Václavovic 6 stanovišť, která jim přiblížila hospodaření v lese a práci lesníka. 

Na Resslu se děti proměnily v lesníky

27. květen 2022

Slavnostní troubení na lesní roh přivítalo ve čtvrtek dne 26. 5. 2022 na vrchu Ressl 120 dětí z 1. ZŠ Most. Konala se zde akce Do lesa s lesníkem.

Více novinek tohoto projektu

PARTNEŘI PROJEKTU DO LESA S LESNÍKEM

Hlavní partner

Ministerstvo zemědělství

Podpora od krajů

Královéhradecký kraj Středočeský kraj Jihomoravský kraj

Další partneři

ČMMJ, z.s., OMS Příbram Dřevokomplex R+R, s.r.o. Eurookna a dveře Miloš Barvínek Ing. Josef Homolka Kronospan CR spol. s r.o. Lenzing Biocel Paskov, a.s. Lesnická škola v Písku Lesy České republiky, s.p. Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o. Město Abertamy Město Litomyšl Město Štětí Městské lesy Chrudim Městské lesy Litomyšl Městské lesy Příbram s.r.o. Mondi Štětí a.s. obec Blatno Parish Forest Products, s.r.o. Pila Sloupnice Pila Šiškovice SAPRIL WOOD s.r.o, Most Smurfit Kappa Žebrák Správa městských lesů Most SŠ řemesel, Frýdek-Místek, p.o. Truhlářství Antonín Dorazin, Abertamy ÚHÚL Brandýs nad Labem, pobočka Brno ÚM Jince Vojenské lesy a statky, s.p.

Školy

ZŠ a MŠ Abertamy ZŠ a MŠ České Budějovice, Kubatova ZŠ a MŠ Horní Blatná 2. ZŠ Hořovice ZŠ a MŠ Hoštka 12. ZŠ Chomutov, Heyrovského ZŠ Chrudim, Školní náměstí ZŠ Jihlava, T.G. Masaryka ZŠ Jihlava, Seifertova ZŠ a MŠ Jince ZŠ Letohrad, Komenského ZŠ Litomyšl, Zámecká ZŠ Most, Svážná ZŠ Nasavrky, okres Chrudim ZŠ a MŠ Němčice, Všeználek ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh, Kosmonautů ZŠ Paskov, okres Frýdek-Místek ZŠ a MŠ Pernink ZŠ a MŠ Potůčky ZŠ Příbram, Březové Hory ZŠ Příbram, Pod Svatou Horou ZŠ Sloupnice ZŠ a MŠ Sopotnice ZŠ Štětí, Ostrovní ZŠ Štětí, Školní ZŠ Štětí, T. G. Masaryka

Projekt Do lesa s lesníkem byl realizován za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací