V Dílně ručního papíru v Litoměřicích najdete nově i naši výstavku o dřevě

Novinka je ze dne: 17. září 2020
Obecná novinka

V Dílně ručního papíru v Litoměřicích najdete nově i naši výstavku o dřevě

Od poloviny srpna je v litoměřické Dílně ručního papíru instalována naše výstavka s názvem Co víte o dřevě kolem nás?
V muzeu vás uvítá paní Irena Štyrandová, která vás zasvětí do historie a výroby papíru. Dílnu najdete v historických prostorech starobylé hradební věže městského opevnění. A výrobu papíru si tu můžete v malé papírenské manufaktuře i sami vyzkoušet.

V horních patrech věže je umístěna výstavní expozice Příběh papíru a nově také výstavka Nadace dřevo pro život Co víte o dřevě kolem nás? K výstavce je připojen i krátký kvíz, jehož posláním je sdělit návštěvníkům nové informace o možnostech využití dřeva v každodenním životě. Dozvíte se tak, zda je lepší používat v kuchyni prkénko plastové, či dřevěné, zda se dají ze dřeva vyrobit ponožky a nebo co se stane s uhlíkem ve dřevě pokáceného stromu. Jako bonus jsou všichni, kteří kvíz vyplní, zařazeni do slosování o balíček dřevěných cen.

Muzeum byste tak rozhodně při prohlídce Litoměřic neměli minout.

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací