Učitelé psali test o dřevě. Jak dopadli?

Novinka je ze dne: 15. říjen 2019
Obecná novinka

 

Učitelé psali test o dřevě. Jak dopadli?

V pátek 4. října 2019 jsme se v Litoměřicích představili na veletrhu papíru a technického vzdělávání s naší interaktivní výstavkou S dřevem hravě – žiju zdravě.

Kvíz o výrobcích ze dřeva si s námi vyplnilo 104 návštěvníků, zejména školáků z okolních základních a středních škol. Našeho kvízu se účastnili také učitelé, kteří se přišli na akci inspirovat o možnostech technického vzdělávání v regionu. Většinu odpovědí měli správně. Nejasnosti vznikaly pouze u otázky o kuchyňském prkénku. U té se ptáme, zdali je hygieničtější plastové, nebo dřevěné. K překvapení mnoha lidí je hygieničtější to dřevěné, jelikož obsahuje silice, které případné bakterie zabíjí. Což plastový materiál neumí. Na druhou stranu souhlasíme s tvrzením, že pro mytí v myčce se plastové prkénko hodí více. Je na každém, co ve své domácnosti upřednostňuje. My ale hlasujeme pro dřevo! :)

Kde se s kvízem, který si už vyzkoušelo více než 1 700 lidí, objevíme příště? Můžeme přijet i k vám. Stačí napsat na pr@drevoprozivot.cz a domluvíme se.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací