POZVÁNKA: Blíží se pátý ročník Příběhy domů

Novinka je ze dne: 09. březen 2020
Obecná novinka

POZVÁNKA: Blíží se pátý ročník Příběhy domů

O víkendu 9.-11. října 2020 se v refektáři Emauzského kláštera v Praze uskuteční pátý ročník semináře Příběhy domů pořádaného spolkem EKODŮM. V pátek večer a v sobotu během celého dne se účastníci mohou těšit na příběhy navrhování, výstavby i života v ekologických domech.
V neděli budou moci účastníci domy navštívit v rámci exkurzí.

„Semináře se zúčastní jako přednášející nejen architekti, ale také uživatelé domů. Potenciální stavitelé i odborná architektonická veřejnost tak bude mít možnost získat od nich užitečnou zpětnou vazbu.“ uvedl člen spolku Ekodům, Jan Márton.

Celá akce je otevřená široké veřejnosti, včetně studentů, kterým spolek nabízí snížené vstupné. Páteční večer bude věnován tématu veřejných budov. Budou představeny možnosti ekologického přístupu při jejich navrhování a výstavbě. Budeme se zabývat otázkou, jak jsou udržitelné architektuře nakloněni legislativa a zadavatelé. Na toto téma budou přednášet Akad. Arch. Aleš Brotánek (AB atelier) a Ing. arch. Vít Polák.

V rámci soboty se účastníkům představí více než 10 přednášejících včetně pana architekta Brotánka a jeho klientů manželů Čítkových s přednáškou o minimalistickém téměř pasivním domě zatepleném recyklovaným papírem, nebo architekta Radka Hály s klientem Janem Štefanidesem a přednáškou o dřevostavbě zateplené izolací ze slaměných balíků s interierovými hliněnými omítkami. Návštěvníci se mohou těšit také na závěrečné „diskuzní stoly“ s odborníky na vybraná témata.

Na neděli jsou přichystány dva okruhy exkurzí. Společným autobusem navštívíme několik realizací, ve kterých jsou naplánovány prohlídky za účasti jejich uživatelů. Jak navrhovat zahradu v souladu s návrhem domu prozradí již během sobotní přednášky zahradní architektka Petra Šilberská. Dům i zahradu pak bude možné si prohlédnout naživo v rámci severního okruhu. V okolí Prahy bude možné navštívit například kamenné opido (které slouží zčásti jako dům architektovy rodiny a zčásti jako veřejný klub) či minimální slaměný domek postavený samotnou projektantkou Terezou Kaňkovou ze společnosti Domus Naturalis.

Pořádání konference není jedinou akcí, kterou se Ekodům zabývá. Činnost spolku se týká také navrhování ekologicky šetrných staveb – nízkoenergetických či pasivních domů s užitím přírodních materiálů. Za důležité považuje užívání místních zdrojů s minimální ekologickou stopou. Další aktivitou spolku jsou praktické kurzy a workshopy zaměřené na práci s přírodními stavebními materiály.

Více informací o konferenci Příběhy domů 2020 je možné získat na webových stránkách akce:
www.pribehydomu.cz
na facebookové události:
https://www.facebook.com/events/558594208209601/
či na webu spolku:
http://www.sdruzeni-ekodum.cz/akce/pribehy-domu-2020
Své dotazy, připomínky či nabídky spolupráce můžete posílat na e-mail: ekodum@pribehydomu.cz

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací