Lesy ČR obnovily rašeliniště v Krušných horách

Novinka je ze dne: 22. duben 2015
Obecná novinka

Lesy ČR obnovily rašeliniště v Krušných horách. Projekt zaujal Evropu. Podpořte ho!

Hradec Králové, 22. dubna 2015 – Sasko-český projekt z let 2012 až 2014 zaměřený na obnovu rašelinišť v centru Krušných hor mezi Horou sv. Šebestiána na Chomutovsku a německým Satzungem se dostal do finále letošního ročníku soutěže Natura 2000 v kategorii Přeshraniční spolupráce a vytváření sítí. I vy můžete pro tento projekt do 30. dubna hlasovat.

Za českou stranu projekt realizoval státní podnik Lesy ČR. „Hrázemi jsme uzavřeli umělé odvodňovací příkopy. Srážková voda se tak v rašeliništích zadrží a okamžitě neodteče. Rašeliniště se hloubkově zamokří a začne se tvořit nová rašelina," popsal projekt vedoucí oddělení ochrany přírody LČR Jiří Stonawski. Na českém území se podařilo regenerovat jedno rašeliniště. Celý projekt však přispěl k zachování jedenácti dalších v Sasku. O vítězi v každé kategorii rozhodne veřejné hlasování. Pokud Vás projekt zaujal, můžete se přidat i vy.

Postup je následující:

Na stránce Natura 2000 kliknete na políčko Vote now! (volte nyní) u příslušného projektu - „Reviving peat grounds in Central Ore Mountains (Germany)". Po vložení své e-mailové adresy a kliknutí na Vote (volte) vzápětí obdržíte na svůj e-mail zprávu, v níž je obsažena výzva: „Please confirm your vote by clicking on this link:..." (Prosím, potvrďte vaši volbu kliknutím na odkaz:...). Po kliknutí na něj je hlas započten.

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací