Mezinárodní den žen: Nejčastěji květinou obdarováváme maminku, ženy ale nezapomínají ani samy na sebe

Novinka je ze dne: 03. březen 2022

Mezinárodní den žen: Nejčastěji květinou obdarováváme maminku, ženy ale nezapomínají ani samy na sebe

Bezmála padesát let je 8. březen dnem připomínajícím mezinárodní solidaritu žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj. Mezinárodní den žen, svátek oficiálně uznaný OSN, si v Čechách připomínáme i letos.

Podle ankety Nadace dřevo pro život tzv. MDŽ slaví více jak 80 % dotazovaných, napříč věkovými skupinami. Nejčastěji v tento den potěšíme své maminky (28 %), partnerky a manželky (20 %) i blízké kamarádky (20 %). Na MDŽ ale české ženy nezapomínají ani na sebe a potěší se rády i samy. Nejčastěji se rozdávají již tradičně květiny, ve kterých jednoznačně vede trio růží, tulipánů a jarem vonících narcisů. Nadace dřevo pro život i letos spustila kampaň Darujte místo květiny celý les na podporu sbírky Darujme stromečky lesu. Zájemci tak mohou na Mezinárodní den žen překvapit a udělat radost hned dvakrát. Konkrétní ženě a české přírodě. Podle ankety Nadace dřevo pro by možnost originálního dárku v podobě certifikátu na sazeničky do českých lesů ocenilo více než 70 % respondentů.

Nadace dřevo pro život spustilo i letos jarní kampaň na podporu českých lesů. Zájemci mohou jednoduše přispět k zalesnění kousku naší české krajiny, získat certifikát a tím obdarovat blízkou ženu ve svém okolí. Důkaz lásky, přízně či jen čistého kamarádství tu tak budou ještě za 100 let. Neobvyklý dárek pomůže obnově českých lesů zasažených suchem a kůrovcovou kalamitou. Jedna sazenice stojí 25 Kč a vše je možné vyřešit jednoduše online.

Je na každém, jakou částkou do sbírky přispěje. Každá koruna se počítá. A každá koruna je investovaná do nadačního projektu a do práce, která s ním souvisí. Z peněz vybraných v roce 2021 se výsadba již pomalu připravuje. Právě na jaře je totiž pro sázení nejvhodnější doba.

Zapojit se mohou i celé firmy

Nadace dřevo pro život nabízí dlouhodobější spolupráci pro jednotlivce, ale i větší týmy nebo celé společnosti. Při vyšší finanční podpoře sbírky Darujme stromečky lesu je možné se zapojit i do samotné výsadby nových stromů, například formou teambuildingu, kdy celý pracovní tým může vlastníma rukama pomoci k obnově českých lesů.

Více informací o celém projektu naleznete zde.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací