Které lesy pomohu svým darem zalesnit?

Novinka je ze dne: 16. březen 2020

Které lesy pomohu svým darem zalesnit?

Pomozte českým lesům. Darujte jim nové stromky. Za každých dvacet pět korun, které darujete, bude zasazen jeden stromek v českých lesích. Více si o sbírce Darujte stromečky lesu přečtěte v našem druhém článku.

Svým darem podpoříte všechny níže uvedené lesy. Jsou volně přístupné veřejnosti a starají se o ně soukromníci – členové komunity „Dřevo je cesta“. Můžete si ale také vybrat pouze jeden konkrétní les a na ten přispět. Na Váš výběr se zeptáme v druhém kroku darovacího formuláře na naší stránce na Darujme.cz.

Zeptali jsme se majitelů lesů, kteří se účastní sbírky, jaké stromy za Váš dar vysadí a proč ocení Vaši pomoc:

Lesy u Dačic v Jihočeském kraji (zalesní je Městské lesy Dačice a.s.)

dacice web2

Za Váš dar vysadíme duby, buky, smrky, javory, jedle, modříny a třešně.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Krajina na Dačicku, která se v minulosti pyšnila hlubokými lesy, v současné době potřebuje znovu obnovit rozsáhlé lesní holiny tak, aby zase mohla splňovat představy o krajině, která se nazývá Česká Kanada. Tj. krajina s nedozírnými lesy protkaná rybníky. Prostě krajina pro život. Tato krajina nás v současné době prosí o pomoc a je naším úkolem ji pomoci, abychom ji mohli předat našim dětem v lepším stavu, než v současnosti je.

 

Lesy u Kunštátu na pomezí Jihomoravského kraje a Vysočiny (zalesní je INÉS Kunštát, s.r.o.)

ines kunstat

Za Váš dar vysadíme jedle, buky, duby, smrky, javory, lípy, olše, douglasky, modříny. V menší míře třešně ptačí, hrušně polničky a jilmy.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je základ přírody. Tam, kde není, nastane problém – viz pouště nebo severské státy. Bez lesa není stín a stále fouká vítr. Vysušuje se krajina a všechno hyne. Na Islandu lesy vykáceli a teď je po letech znovu zakládají. Zjistili, že bez lesů mají problém. Lesy se přímo dotýkají každého člověka. Každý jde někdy na houby, ale nebude kam. Každý v létě rád využije stín lesa a jeho chlad. Nebude. Každý rád využívá les, o který se jeho majitel dobře stará. Teď je čas to využívání vlastníkům lesa vrátit. Je to společný zájem všech.

 

Lesy u Nového Knína ve Středočeském kraji a u Opočna v Královéhradeckém kraji (zalesní je Lesy Colloredo-Mansfeld s.r.o.)cm pernica 1

Za Váš dar vysadíme duby, lípy, javory, jedle a douglasky.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Les je naše kulturní bohatství. Bez lesa není voda, bez lesa není život. Kvůli kůrovcové kalamitě teď můžeme o velkou většinu našich lesů přijít. Je potřeba naše lesy zachránit a kalamitní plochy znovu zalesnit, aby tu les zůstal i pro další generace. Lesníci si už sami nepomohou a státní pomoc nepřichází. Budeme rádi za každou pomoc. Děláme to pro sebe!

 

Lesy u Jíloviště u Prahy (zalesní je Lesní Středočeská CZ s.r.o.)

Za Váš dar vysadíme buky, duby, javory, lípy, douglasky, borovice, jedle a modříny.

Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? Jsme si vědomi toho, co vše nám les poskytuje a budeme se snažit vyslyšet tuto prosbu.

jilovisteProsba lesa

Jsem dárcem tepla Tvého krbu za chladných nocí v zimě 
a dárcem příjemného chládku v žáru letního dne.
Já jsem dal trámoví Tvému obydlí a desku Tvému stolu.
Ze mne je lože, ve kterém spáváš i kleče Tvého rádla.
Já jsme dal toporo Tvé sekeře a branku do Tvého plotu.
Ze mne je dřevo Tvé kolébky i Tvé rakve.
Já jsem tím, čím pro život je chléb a pro vázu květina.
Vyslyš tedy prosbu mou, opatruj mne a chraň i pro věky budoucí.

Naše společnost hospodaří na lesním majetku v bezprostřední blízkosti Prahy. Tato lokalita s výraznou dominantou vysílače Cukrák vždy poskytovala rekreační zázemí nejen obyvatelům hlavního města. Lesy, o které jsme dlouhá léta pečovali, se za poslední dva roky změnily vlivem dlouhotrvajícího sucha k nepoznání Je nám z toho smutno a zároveň stojíme před zodpovědným úkolem a výzvou založit lesy nové pro naše i Vaše potomky. Za Vaše přispění ke zvládnutí tohoto úkolu Vám předem děkujeme.

 

Lesy u Milešova nad Vltavou ve Středočeském kraji (zalesní Woodmania)woodmaniaweb2

Za Váš dar vysadíme douglasky a jedle.
Proč uvítáme pomoc se zalesňováním? V letošním roce jsme museli kvůli kůrovcové kalamitě vytěžit cca 110 m3 smrkové kulatiny z lesa. Nejstarším smrkům, které jsme museli vytěžit, bylo cca 120 let a sázela je moje praprababička. Budeme moc rádi, když nám pomůžete les obnovit. Chceme, aby byl odolnější a připravenější na měnící se podnebí.

 

 Všechny lesy můžete pomoct zalesnit přes naši stránku na Darujme.cz.

 

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací