Vzdělávací program nově v lesích Kristiny Colloredo-Mansfeldové

Novinka je ze dne: 01. listopad 2019

Vzdělávací program nově v lesích Kristiny Colloredo-Mansfeldové

Krásného slunečného dne byla slavnostním troubením zahájena 3. 10. 2019 akce Do lesa s lesníkem, která se poprvé konala v lesích Kristiny Colloredo-Mansfeldové u Dobříše. Pozvání přijalo 6 základních škol z okolí. Na akci dorazilo 107 dětí z Osova, Mokrovrat, Rosovic, Obořiště, Nečína a Malých Hraštic. Akci pořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci se Správou lesů Kristiny Colloredo-Mansfeldové, Městem Dobříš, Vodohospodářskou společností Dobříš spol. s r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje.

Děti se na 6 stanovištích seznámily s prací lesníků a dozvěděly se o lese mnoho nových informací. Všichni si vyzkoušeli zasadit sazenici dubu, měřili výšky a průměry stromů, poznávali hlasy a obydlí zvěře, seznámili se s prací psovoda a sokolníka. Na vlastní oči děti viděly kácení stromu, jeho odvětvení a přiblížení k cestě živým koněm. Hrou na tzv. prořezávky se žáci dozvěděli o principech odstraňování dřevin z lesa a redukci jejich počtu na dané ploše.V tvořivé dílně se pak dozvěděli o důležitosti vody v krajině a společně si vyrobili dřevěný hmyzí hotel, který si jako dárek odnesli do škol.

Na závěr si každý odnesl kromě nového poznání a zážitků chutný koláček. Jak se akce účastníkům líbila, se podívejte níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací