Polesí Valšovice v obležení dětí

Novinka je ze dne: 25. listopad 2019

Polesí Valšovice v obležení dětí

Ve středu dne 16. 10. 2019 se na Polesí Valšovice, které slouží jako výukové středisko pro praxe studentů Střední lesnické školy v Hranicích na Moravě, konala další z akcí Do lesa s lesníkem. Akci připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se studenty a učiteli Střední lesnické školy a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Pozvání na tuto akci přijalo 88 žáků ze základní školy v Hranicích na Moravě - Struhlovsko. Děti si zkoušely práci lesníků od zalesnění až po zpracování dřeva v tvořivé dílně. Vlastnoručně si tak pomocí sazeče zasadily sazenici buku, měřily výšky a průměry stojících stromů, dozvěděly se o práci myslivců a o výcviku loveckého psa. Na dalším stanovišti společně s odborníky vychovávaly les, tzn. že navrhovaly, které stromy by měly být z lesa odstraněny. Seznamovaly se s lesnickými mapami, viděly skládku dřeva, vybavení a práci dřevorubce. Žáci si sami vyzkoušeli řízení železného koně, který slouží jako pomocník při přibližování dřeva. V tvořivé dílně si pak pilkou vlastnoručně uřízli dřevěný kuláček, který si ozdobili razítky a odnesli jako medailonek na památku domů.

Na závěr dostali děti na cestu chutný koláček a těšily se z celého programu. Jak se akce vydařila, můžete vidět na fotografiích níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací