Do lesa s lesníkem ve Václavovicích

Novinka je ze dne: 10. červen 2022

Do lesa s lesníkem ve Václavovicích

Nadace dřevo pro život uspořádala dne 7. 6. 2022 akci Do lesa s lesníkem ve Václavovicích pro 83 dětí ze ZŠ Paskov a ZŠ Kosmonautů 15, Ostrava. Akce byla realizována za finanční podpory Ministerstva zemědělství, ve spolupráci s partnery Lenzing Biocel Paskov, a.s., Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o., Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, příspěvková organizace a Lesy České republiky, s. p.

Na děti v lese čekalo 6 stanovišť, která jim přiblížila hospodaření v lese a práci lesníka. Během dopoledne v lese si děti zahrály na lesníky a samy si zasadily sazenice buku, naučily se a vyzkoušely si změřit stojící strom pomocí průměrky a výškoměru. Dále žáci poznali zásady výchovy lesa a důležitost vody v lese. Velký úspěch u dětí mělo stanoviště těžby dřeva, kde se děti seznámily s vybavením těžaře a živým koněm, který krásně poslouchá a umí pomáhat v lese.

Posledním stanovištěm, které děti navštívily, byla kreativní dílna. Společnost Lenzing Biocel Paskov, a.s. děti zaskočila informací, že ze dřeva se vyrábí oblečení. Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o. představila pilařské zpracování dřeva. Střední škola řemesel, Frýdek-Místek s dětmi sestavovala lavičky, které si jako dárek odnesly do školy. Materiál na výrobu laviček dodala společnost Mayr-Melnhof Holz Paskov s.r.o. Kromě laviček děti obdržely dárečky od našich partnerů a na cestu dostaly chutný koláček z místní pekárny.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací