Do lesa s lesníkem v kraji Jana Amose Komenského

Novinka je ze dne: 02. červenec 2020

Do lesa s lesníkem v kraji Jana Amose Komenského

Ve čtvrtek 18. 6. 2020 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci se Správou Parishových lesů, firmou Eurookna pana ing. Miloše Barvínka a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství svou první letošní akci „Do lesa s lesníkem“.
Akce, která se konala za deštivého počasí v údolí Dolenského potoka v Brandýse nad Orlicí, se zúčastnilo 71 žáků místní školy.

Ověřit své dovednosti a načerpat nové zkušenosti mohli žáci přímo v prostředí lesa. Vyzkoušeli si zasadit sazenici dubu, modřínu, buku či douglasky. Měřili výšku a tloušťku stromu, zjistili, jak lesníci vychovávají mladé lesní porosty, a spoustu dalších zajímavostí souvisejících s lesním hospodářstvím a prací lesníků. Velkou atrakcí byla práce živého koně, klisny Samanthy, kterou děti obdivovaly při zapřahání a tahu klád. Na stanovišti Kreativní dílna si děti řezaly dřevěné kuláčky, ze kterých si pak vyrobily medailonky.

Akce na čerstvém vzduchu se dětem i učitelům líbila. Fotografie z akce jsou ke zhlédnutí níže.

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací