Do lesa s lesníkem poprvé v obecních lesích Blatno

Novinka je ze dne: 15. prosinec 2020

Do lesa s lesníkem poprvé v obecních lesích Blatno

Slavnostní troubení na lesní roh přivítalo ve čtvrtek dne 10. 12. 2020 nad rozcestím k Hrádečné v obecních lesích Blatno 89 dětí ze ZŠ Duhová cesta Chomutov. Akci zde pro ně poprvé připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s obcí Blatno a místním truhlářem panem Karlem Müllerem, za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Žáci si sami vyzkoušeli, pomocí sekeromotyky, zasadit sazenici buku, měřili výšky kmenů stojících stromů. Dozvěděli se o práci myslivců, poznávali různé druhy zvěře a jejich kůže. Na stanovišti výchova lesa se dozvěděli o principech odstraňování dřevin a sami navrhovali a s odborníkem konzultovali, proč některé stromy odstranit a které naopak v lese ponechat. Na vlastní oči viděli také práci kočího a jeho koně Přemka a dozvěděli se vše o kácení stromů motorovou pilou. V kreativní dílně si pak vyzkoušeli, jaké to je, opracovávat různé druhy dřeva.

Učitelům a žákům se akce moc líbila. Na závěr si každý účastník odnesl chutný koláček. Atmosféru z akce můžete vidět na fotografiích níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací