Do lesa s lesníkem poprvé v městských lesích Litomyšl

Novinka je ze dne: 25. listopad 2019

Do lesa s lesníkem poprvé v městských lesích Litomyšl

Krásné slunečné počasí přivítalo ve čtvrtek dne 17. 10. 2019 u Říhovy chaty v městských lesích Litomyšl 126 dětí z 5. tříd všech základních škol v Litomyšli (U školek, T. G. Masaryka, Zámecká). Akci zde pro ně poprvé připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městem Litomyšl, zaměstnanci městských lesů a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Žáci si sami vyzkoušeli pomocí sazeče a sekeromotyky zasadit sazenici buku, případně smrku, měřili výšky a průměry kmenů stojících stromů, aby tak následně mohli spočítat zásoby dřeva. Dozvěděli se o práci myslivců, poznávali různé druhy zvěře a jejich kůže. Nahlédli i pod pokličku sokolnictví a s velkým obdivem si prohlíželi orla skalního, výra bengálského a káně Harrisovo. Na stanovišti Vvýchova lesa se dozvěděli o principech odstraňování dřevin a sami navrhovali a s odborníky konzultovali, proč některé stromy odstranit a které naopak v lese ponechat. Na vlastní oči viděli kácení stromu a jeho odvětvování, zhlédli také práci kočího a jeho koně Dennyho., Vviděli nakládání dřeva vyvážecí soupravou. V tvořivé dílně si pak ztloukli krmítko pro ptáčky, budku a také si vyrobili na památku dřevěný medailon.

Akce se učitelům i žákům moc líbila. Na závěr si každý účastník odnesl chutný koláček a každá ze škol dostala dárkem dřevěné krmítko a ptačí budku, které děti vyrobily. Jak se akce vydařila, posuďte sami.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací