Děti z Chocně hospodařily v přilehlých lesích

Novinka je ze dne: 30. prosinec 2020

Děti z Chocně hospodařily v přilehlých lesích


Dne 14.12. se konala poslední z akcí letošního roku „Do lesa s lesníkem“ v lokalitě s názvem Velká Veranda. Akci zde připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Choceň a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. O tom, jak to v lese chodí a co vše musí lesník pro les dělat, se přišlo dozvědět 75 žáků z místních základních škol v Chocni.

Žáci tak zjistili, jak lesníci vychovávají mladé lesní porosty, kde se berou semínka stromů. Sami si vyzkoušeli zasadit sazenici buku a smrku. Hledali pobytové znaky zvěře, vyráběli si dřevěnou ozdobičku na vánoční stromeček. Velkou atrakcí byla práce živého koně, klisny Samanthy, kterou děti obdivovaly při zapřahání a tahu klád. Jako dárek si žáci z akce odnesli chutný koláček a dřevěnou ozdobu na stromeček. Jako odměna všem lektorům byla píseň od dětí o lesních zvířátkách.

Žáci i učitelé si akci velice pochvalovali. Jejich nadšení a radost můžete zhlédnout z fotografií níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací