Děti oslavily Den stromů v Městských lesích Hradec Králové

Novinka je ze dne: 18. listopad 2021

Děti oslavily Den stromů v Městských lesích Hradec Králové


Dne 21. 10. 2021 uspořádala Nadace dřevo pro život akci „Do lesa s lesníkem“ ve spolupráci s Městskými lesy Hradec Králové, a. s. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Akce se zúčastnilo 87 dětí ze dvou malotřídních škol ZŠ Rokytno a ZŠ Librantice a ze ZŠ Opatovice nad Labem.


Během lesnického dopoledne si děti vyrobily dřevěnou sovičku, kterou si odnesly na památku domů. Žáci se naučili zasadit sazenice buku a změřit výšku a tloušťku stojícího stromu. Děti poznaly, jak je důležité vychovávat stromy a co obnáší práce kočího a dřevorubce. K doplnění informací o lese se děti na stanovišti Myslivost dozvěděly, jaký je rozdíl mezi lesníkem a myslivcem a prohlédly si myslivecké vybavení a trofeje.

I přes deštivý začátek dne si děti i paní učitelky akci užily a pochopily důležitost lesů a péče o ně. Na cestu domů dostaly děti linecké srdíčko a odcházely za zvuků lesnice.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací